Extra 330SC 1.díl – Plánky, plánky plánky…

Postavíme si Extry

…Tak jsem se rozhodl, že si postavím „venkovní“ Extru. Je to trochu vetší placka  než ostatní, ale je ideální na nácvik akrobacie a trénink páčkování, nebo jen obyčejné polítání. Hlavně když s ní „třísknu“ o zem nebude to tolik bolet jako s konstrukčním letadlem. A budu stavět rovnou dvě, jednu pro mě a jednu pro otce mojí přítelkyně aby měl s čím poletovat „kolem baráku“

Plánky, plánky plánky…

V první řadě jsem potřeboval najít plánky podle, kterých naše éra postavím. Jenže… většina EPP akrobatů má rozpětí 800mm a já jsem chtěl prostě něco většího. Nakonec se zadařilo a našel jsem plánky Extry na stránkách LMK Ikarus Ostrava. Rozpětí má 930 mm říkal jsem si, že nebude o moc větší, ale když jsem si srovnal plánky s 800 mm akrobatem, bylo to znát.

Plánky si z LMK můžete stáhnout ve formátu DWG nebo rozdělené v PDF na formát A4. To jsem udělal i já, vytiskl si je a poslepoval dohromady.

 

Něco málo k technické specifikaci:

Rozměry Pohonná jednotka
Rozpětí  930 mm Motor  Turnigy D2822-14
Délka  940 mm Baterie  3S 1000-1300
Letová hmotnost  350 g Vrtule  GWS 9 x 5 HD

 

Ilustrační obrázek LMK Ikarus Ostrava

Materiál

Celé letadlo je postavené z EPP desek. Trup z desky tl. 15 mm, křídla tl. 10 mm a SOP a VOP tl.  8 mm. Postranní pásky na zpevnění trupu tl. 10 mm.

V dalším díle se podíváme na vyřezání dílů z desek a následné opracování.

Napsat komentář